niedziela, 19 czerwca 2016

Ulica Baśniowa


Lody jak z bajki...
Lokalizacja: al. Wojska Polskiego 41, Żoliborz, Warszawa
Na co: na pyszne lody
Średnie ceny: 5 zł - mała porcja, 10 zł - średnia porcja,
15 zł - duża porcja, 20 zł - bardzo duża porcja
Klimat: na luzie, wesoły, gwarny
Typ lokalu: lody kupujemy przy ladzie, stoliki wewnątrz i na zewnątrz lokalu,
dodatkowe miejsca na trawniku :), miejsce stworzone dla dzieci i dla dorosłych
Obsługa: ok
Godziny otwarcia:
codziennie 9:00-21:00Lody z Ulicy Baśniowej są przepyszne - kremowe, gęste, robione na miejscu w niezliczonej liczbie smaków. Trudno podjąć decyzję, wszystkie wyglądają i brzmią niezwykle kusząco. Znajdziemy tu smaki takie jak sernik z mango, orzech włoski  z daktylami, sorbet truskawkowy i malinowy, karmelowo-miodowe z kremem fistaszkowym, imbirowe z cytryną, jogurtowe z różnymi rodzajami owoców, panna cotta, wanilia Madagaskar, ricotta z marakują, śmietanka z bawolego mleka z malinami, makaronikowe, mascarpone z mandarynką, ciasteczkowe z Oreo cookies, jabłkowe, śliwkowe, dulce de leche o smaku krówki, czarne jak noc czekoladowe, chałwowe, marchewkowe i wiele innych. Ostatnio pojawił się smak One Love - z konopi indyjskich. Dla dbających o linię jest kilka smaków bez cukru, ze stewią.
Jeśli będziecie na Żoliborzu koniecznie musicie ich spróbować! Baśniowa to miejsce stworzone zarówno dla dzieci - jest kącik zabaw z bajkami, jak i dorosłych. Super na chwilę słodkości, relaksu i ochłody. W zabytkowej maszynie umieszczonej przy ladzie odbywa się kręcenie lodów. Lody sprzedawane są w wafelku lub kubeczku, w porcjach od małej po bardzo dużą. Według nas mała jest wystarczająco duża, aby się mocno zasłodzić. :) Można też wziąć porcję w kubełku do domu.
Do Baśniowej warto przyjechać - także z innych stron miasta, by zjeść pyszne lody w miłej atmosferze i pospacerować po przyjemnej okolicy. 

1 komentarz: