O mnie


Witaj,

bardzo mi miło, że odwiedzasz mojego bloga. :) Wierzę, że znajdziesz tu dla siebie kulinarną inspirację. Pozwól, że się przedstawię.


Ja... 

Nazywam się Letycja. Z wykształcenia jestem mgr inż. chemii, ale duszę mam artystyczną. Kocham teatr, książki psychologiczne, dobre filmy, polską poezję, wycieczki rowerowe, spacery i podróże w piękne miejsca. Kocham ludzi i życie... Jestem osobą wrażliwą i empatyczną, zawsze pozostającą blisko natury i sztuki.  


Od kuchni...

Lubię żyć zdrowo i aktywnie, czasem eksperymentować w kuchni, odkrywać nowe smaki. Uwielbiam kuchnię włoską, orientalną i naszą polską. Nie jestem wegetarianką, lecz mięso jem bardzo rzadko, częściej wybieram ryby. Na co dzień preferuję kuchnię roślinną, pełną owoców, warzyw, różnego rodzaju kasz, orzechów, roślin strączkowych. Na moim blogu znajdziesz więc też sporo przepisów wegańskich i wegetariańskich. Przede wszystkim jednak staram się gotować zdrowo i nie używać  produktów przetworzonych, za to jak najczęściej sięgać po produkty ekologiczne, bez żadnych sztucznych dodatków i konserwantów. Wierzę, że to co jemy buduje nasze ciało i zostaje w naszym organizmie na dłużej, a jakość spożywanej przez nas żywności nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Wierzę, że najlepszym lekarstwem na uniknięcie wielu chorób współczesnego świata jest zdrowa dieta, aktywność fizyczna i unikanie stresów w życiu codziennym, dlatego troszczę się o te aspekty życia i namawiam do tego także i Ciebie.
 

Korzenie... Droga...

Wychowałam się w trendzie eko. W moim rodzinnym domu, na stole zawsze dużo było świeżych owoców i warzyw, najczęściej z własnej grządki na zielonej łące, dlatego dziś nie wyobrażam sobie dnia bez nich. Uwielbiam tradycyjną kuchnię polską mojej Mamy oraz kulinarne inspiracje moich Sióstr z serii kuchnie świata. Zawsze z radością wracam do mojego rodzinnego Żyznowa, zwłaszcza latem, by spacerować  pośród ukwieconych łąk i łanów zbóż, oddychać świeżym powietrzem, a także podziwiać niesamowitą urodę moich rodzinnych stron z perspektywy dwóch rowerowych kółek.

  


Dużym sentymentem darzę też Rzeszów i Kraków, gdzie mieszkałam przez kilka lat i gdzie pozostało wiele moich wspomnień i wielu moich przyjaciół. Obecnie mój Dom jest w Warszawie na urokliwym, pięknym, historycznym i inspirującym Żoliborzu. Może kiedyś spotkamy się tu przypadkiem na spacerze w Cytadeli, Parku Żeromskiego albo gdzieś na Mickiewicza? :) Chętnie z Tobą porozmawiam. Lubię uśmiechać się do ludzi. Może się rozpoznamy? :)


Jeśli spodobają Ci się moje kulinarne pomysły,  zostaw proszę komentarz. Będzie mi bardzo miło.


Pozdrawiam Cię serdecznie,
Letycja