niedziela, 30 marca 2014

Sok marchewkowo-jabłkowy - "W 90 dni do EKO"


Słoneczny uśmiech wiosny każdego dnia...
Jesteśmy teraz pełni pozytywnej energii i chęci do zmian. Wiosenne promienie słońca, które coraz mocniej dają o sobie znać, wzbudzają chyba w każdym z nas takie potrzeby. Mamy ochotę na diety, spacery, jogging, rower i inne rodzaje sportu. 
Właśnie dołączyliśmy do akcji "W 90 dni do EKO", która pokazuje jak w 90 dni przez odpowiednie odżywianie oraz zmianę stylu życia można poprawić swoje zdrowie i samopoczucie, a tym samym poczuć się młodziej :). Program kierowany jest do osób, które chcą żyć zdrowiej, naturalniej, porzucić złe nawyki żywieniowe i wyrobić dobre. Ideą akcji jest możliwość zmiany w organizmie poprzez odnowę krwi i poprawę jej jakości po 90 dniach stosowania diety opartej o ekologiczną żywność. W ramach programu uczestnicy otrzymują wskazówki, porady żywieniowe, przepisy na zrównoważoną dietę i zadania - dzienne i tygodniowe, za których dobrą realizację można też otrzymać ciekawe nagrody. Jednym słowem program inspiruje do zmian poprzez zabawę i dzielenie się swoimi małymi krokami z innymi :).
Wiosna to dobry czas na oczyszczenie i odnowę w organizmie zgodnie ze zmianami, jakie dokonują się w otaczającej nas naturze. Może Wy też dołączycie do "W 90 dni do EKO"? 
Jeśli chcecie wziąć udział w akcji, załóżcie profil na platformie www.90dnidoeko.pl i do dzieła! :)

 
KROK I

Naszym pierwszym krokiem w ramach akcji był świeży sok z ekologicznych marchewek i jabłek do śniadania. Postanowiliśmy zrobić gęsty sok, więc zamiast sokowirówki (która wyciska jedynie sok, a oddziela twardsze części owoców i warzyw), z fantastycznym rezultatem użyliśmy zwykłego miksera koktajlowego. O wiele mniej sprzątania, a efekt świetny!
Marchewka to cenne źródło prowitaminy A oraz ß-karotenu, dlatego chroni nas przed wolnymi rodnikami, będącymi przyczyną powstawania komórek rakowych, poprawia wzrok i spowalnia procesy starzenia, a także błonnika, który poprawia przemianę materii i wspomaga pracę układu pokarmowego. 
Poza tym marchewka pomaga naszej cerze stać się bardziej rumianą i promienną. Czy nie tego chcemy na wiosnę? :)


Składniki:
  • 3 marchewki ekologiczne,
  • 3 jabłka ekologiczne,
  • szklanka wody,
  • kilka kostek lodu.

Przygotowanie:
  1. Obieramy marchewki i jabłka, a następnie myjemy je. Jabłka kroimy na cząstki pozbywając się ich gniazdek nasiennych. Marchewki też dzielimy na kilka cząstek.
  2. Do miksera koktajlowego wlewamy szklankę wody, a następnie dodajemy marchewki, jabłka i kostki lodu. Miksujemy przez około 4-5 minut do uzyskania gładkiej konsystencji.

KROK II

Naszym postanowieniem w ramach akcji "W 90 dni do EKO" są też spacery, co najmniej trzy razy w tygodniu! Zaczęliśmy już dziś - od spaceru w okolice Cytadeli Warszawskiej. Wiosna nas porwała! :)


Wiosna, wiosna,
wiosna ach to Ty! :)

1 komentarz:

  1. Popieram. Zaraz zrobię sobie i mężowi taki treściwy sok. Pozdrawiam..Jadwiga

    OdpowiedzUsuń